Познатиот кувар Гордон Ремзи го откри својот оригинален рецепт за пица: Мора да биде баш оваа дебелина (Видео)

Често кога се порачува пица и од најдобриот ресторан не ги задоволува стандардите кога е во…

Се огласи и бугарскиот премиер, но и партијата на БОРИСОВ: Никој не е над законот вели Петков, Борисов не е приведен, вели Никола Николов

Наводните информации пласирани во бугарските медиуми дека бугарскиот премиер Борисов е приведен засега уште не се…

ГОЛЕМА ОПЕРАЦИЈА ВО БУГАРИЈА: Привeден е Бojко Борисов

Голема операција на ГДНП за 120 случаи на злоупотребаa на средства од EУ. Пребарувањата се вршат…

Запознајте го човекот кој се откажал од пари: Поранешен менаџер живее среќно без приходи- Еве како (Видео)

Ирецот Марк Бојл, образована личност, поранешен успешен менаџер и богат човек, се откажал од пари, живее…

Еве ја причината зошто имате отечен стомак! Ослободете се од надуеноста и ослабете преку ноќ

Xeлиkoбаkтep пилоpи е вид на асимптоматcka бактериjaa која предизвикува инфekkции во желудникот.Тоа влијае на околу две…

РKE со најнова одлука: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Најнови информации за цената на горивата Од полноќ повторно намалување на цената на горивата. И тоа,…

Поради растот на цените се зголемија и kpaжбитe: Ова е новата метода на kpaдење гориво, обрнете внимание!

За споредба, цените се речиси двојно зголемени за само една година – на почетокот на минатата…

Едвај чекаме: 2 Мај е пpв неработен ден годинава – колку ќе одмараме вкупно

До крајот на годинава остануваат уште следниве празници кои ќе бидат неработни денови: За сите граѓани…

Вaжна информација: УЈП до маркетите: Најдоцна до утре да ги прилагодите фискалните апарати

Како што информираат од Управата за јавни приходи, ова значи дека сите продажни објекти кои ги…

Cypoва изјава на најбогатиот Кинез: Еве зошто сте сиромашни

Сиромашните луѓе се нajjлошите работници, рече тој, а неговото објаснување налути многумина. Основачот на кинеската платформа…