ПРЕД НАС СЕ ДВЕ ГОЛЕМИ ЗАТЕМНУВАЊА: Еве кои се деновите кои се најкритични и што не смеете да правите според астролозите

Посебно е непријатен денот на љубомора Наскоро доаѓа пролет, а во следните неколку месеци ги имаме…

Од полноќ НОВИ ЦЕНИ на горивата

РКЕ и вечерва ќе донесе одлука за нови цени на горивата кои ќе важат од полноќ.…

ОВОJ НАРОД ЌЕ ЖИВЕЕ Наместо НАФТА, Драган го истура ОВА во тракторот – кога ора цело село МИРИСА на крофни

Високата цена на нафтата ги принуди земјоделците пред неколку години да користат сончогледово масло на нива…

Ребека од Австралија: Работат и заработуваат во Германија, а навиваат за Пyтин – e како бе роџаци?

Ребека Стоилова од Австралија на својот фејсбук профил напишала фејсбук статус во кој остро ги критикува…

OBОЈ ЧОВЕК ПРЕД 30 ГОДИНИ ОТИШОЛ ВО ШУМА: Живее во дрво, се лечи со вода и оган, а еве што вели за модерниот свет

Пред 30 години Мик Џоџ одлучил да го напушти модерниот свет, а нов дом нашол во…

Протекоа први фотографии од приведувањето на Борисов: Еве ги деталите (ФОТО)

По информациите на бугарските медиуми дека полиција влегла во домот на Борисов, за прв пат се…

Сите зборуваат за овој УБАВ гест: Го запрел сообраќајот за да и помогне на девојка во количка да ја помине улицата

За припадникот на сообраќајната полиција во Нови Сад Јован Василевиќ, било тоа само еден работен ден…

Се огласи и бугарскиот премиер, но и партијата на БОРИСОВ: Никој не е над законот вели Петков, Борисов не е приведен, вели Никола Николов

Наводните информации пласирани во бугарските медиуми дека бугарскиот премиер Борисов е приведен засега уште не се…

ГОЛЕМА ОПЕРАЦИЈА ВО БУГАРИЈА: Привeден е Бojко Борисов

Голема операција на ГДНП за 120 случаи на злоупотребаa на средства од EУ. Пребарувањата се вршат…

РKE со најнова одлука: Ова се новите цени на горивата од полноќ

Најнови информации за цената на горивата Од полноќ повторно намалување на цената на горивата. И тоа,…