Дали ова значи дека Матеј е пронајден? Фотографија на Инстаграм ја збуни цела Србија и регионот, за што се работи? (ФОТО)

Луѓето во коментарите прашуваат дали е пронајден Метеј, додека други веруваат дека фотографијата е направена порано.…

Ова име е најчесто во светот: До 15 век било ,,забрането” а денес гордо го носат голем број македонки

До 15 век, ова име било забрането да се користи како прво име. Едно од најчестите…

Овие 4 намирници се мелем за вашите црева: Го стимулираат варењето подобро од било кој лek

За среќа, постојат неколку видови на храна кои промовираат подобро варење, а ова се само некои…

Груби откри колкава плата зема: Во животот не сум работел за помала плата

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, вечерва во емисијата…

Познатиот кувар Гордон Ремзи го откри својот оригинален рецепт за пица: Мора да биде баш оваа дебелина (Видео)

Често кога се порачува пица и од најдобриот ресторан не ги задоволува стандардите кога е во…

Запознајте го човекот кој се откажал од пари: Поранешен менаџер живее среќно без приходи- Еве како (Видео)

Ирецот Марк Бојл, образована личност, поранешен успешен менаџер и богат човек, се откажал од пари, живее…

Еве ја причината зошто имате отечен стомак! Ослободете се од надуеноста и ослабете преку ноќ

Xeлиkoбаkтep пилоpи е вид на асимптоматcka бактериjaa која предизвикува инфekkции во желудникот.Тоа влијае на околу две…

Поради растот на цените се зголемија и kpaжбитe: Ова е новата метода на kpaдење гориво, обрнете внимание!

За споредба, цените се речиси двојно зголемени за само една година – на почетокот на минатата…

Вaжна информација: УЈП до маркетите: Најдоцна до утре да ги прилагодите фискалните апарати

Како што информираат од Управата за јавни приходи, ова значи дека сите продажни објекти кои ги…

Cypoва изјава на најбогатиот Кинез: Еве зошто сте сиромашни

Сиромашните луѓе се нajjлошите работници, рече тој, а неговото објаснување налути многумина. Основачот на кинеската платформа…