Не се плашиме: Бог нас не води и не чува од зло

Бог е наше засолниште. Тој е нашата карпа. Ни го откри своето име. Име над секое…

Заев направи се, не знам што сакаат Бугарите, вели Фила

Заев направи се, не знам што сакаат Бугарите Адвокатот од Србија со македонско потекло, Тома Сила…

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАЈ 2022 ГОДИНА: Овенот го очекува поволен период, Јарците се враќаат на личност од минатото

Што предвидоа ѕвездите за месец мај Месечниот хороскоп за мај носи големи промени. Астрологот Александра Блејиќ…

Само 3% од луѓето имаат Х на дланката, еве што тоа открива за нивната судбина

Луѓето со буквата Х на дланките се најсилните ликови и нивната судбина е секогаш најдобра и…

Путин има ботокс на лицето: Според козметичкиот хирург Ламбе, Владимир направил неколку зафати за подобар изглед (Фото)

Многу нормално е дека јавните личности се обидуваат да изгледаат подобро, па така често се решаваат…

СЕ ОГЛАСИJA ОД „КАМ МАРКЕТ“: Нашата акција беше со добра намера, одлучивме да подариме масло во вредност од 55.000 евра

Иако зејтинот го имале на залиха, го тргнале од полици, а го даваа само купувачите потрошат…

Денес е последната полна Месечина за оваа зима: Работи кои треба да ги направат хороскопските знаци

Последната полна месечина во зимската сезона ќе се случи на 18 март во земјениот знак Девица.…

ПОЧНАТ ГОЛЕМИОТ ВЕЛИГДЕНСКИ ПОСТ: Ова се најважните ПРАВИЛА за неделите до Велигден!

Ова е најстрог пост, а за време на неговото траење верниците се воздржуваат од месо, јајца,…

Додадете ги овие 3 состojки во кафето и гледајте што ќе се случи: Вашето тело ќе се пpeпopoди

Консумирајте вакво кафе секој ден и резултатите наводно би требало да бидат видливи многу брзо Кафето…

ОВОJ НАРОД ЌЕ ЖИВЕЕ Наместо НАФТА, Драган го истура ОВА во тракторот – кога ора цело село МИРИСА на крофни

Високата цена на нафтата ги принуди земјоделците пред неколку години да користат сончогледово масло на нива…