Додадете ги овие 3 состojки во кафето и гледајте што ќе се случи: Вашето тело ќе се пpeпopoди

Консумирајте вакво кафе секој ден и резултатите наводно би требало да бидат видливи многу брзо

Кафето е, понекогаш ни се чини, навистина магичен пијалок. Освен што нè спасува од заспивање наутро пред бирото, ни дава енергија во текот на денот, а ако го пиеме умерено, добро е и за нашето здравје.

Исто така, кафето е одлична алатка која го поттикнува слабеењето бидејќи го забрзува нашиот метаболизам, особено ако го пиеме на начин кој штотуку беше откриен.

Во утринското кафе треба да додадете само три состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната: цимет, кокосово масло и мед. Покрај тоа што овој одличен напиток може да ви помогне да ослабете, тој е и вкусен.

Еве што ќе ви треба:
1 лажичка цимет, 3/4 од шолја кокосово масло и 1/2 шолја мед.

За почеток, измешајте ги сите горенаведени состојки во помал сад и ставете го во фрижидер. Можете да ги чувате таму до неколку дена.

А потоа секое утро кога подготвувате кафе, додадете една до две кафени лажички од смесата. И тоа е тоа. Консумирајте вакво кафе секој ден и резултатите наводно би требало да бидат видливи многу брзо. Дали ќе го пробате?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *